Jak schudnąć?

Jak schudnąć nie mając pojęcia o diecie?

Tekst jest skierowany do totalnych laików. Ludzi, którzy

  • nie wiedzą co to jest kaloria
  • są przekonani, że ryż jest źródłem białka bo ma biały kolor
  • myślą że witamina C znajduje się tylko w cytrynie i innych cytrusach

Oto 5 zasad, które pozwolą Wam zrzucić kilka kilogramów bez zgłębiania książek o dietetyce:

1. Wyeliminuj przetworzone produkty ze swojej diety.

„Przetworzone”, czyli jakie? Takie które nie rosną na drzewie, krzaku lub w ziemi. Chyba nikt z Was nie widział ciasteczkowego drzewa. W ten sposób unikniesz produktów wysokotłuszczowych, kalorycznych, zawierających dużo soli, wzmacniaczy smaku, tłuszczy trans – to są złe rzeczy!

2. Warzywa i Owoce

Jedz każdego dnia możliwie dużo warzyw i w ograniczonej ilości owoce. Jak już zapewne słyszałeś są one źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika – wszystkiego co dobre dla zdrowia. Plus nie można się nimi przejeść, bo np. 1 pączek wciąż ma więcej kalorii niż 1 kg szpinaku lub jagód lub kalafiora.

3. Pij wodę!!

Co najmniej 2 litry dziennie. Jest ona niezbędna do życia i zajmuje miejsce w żołądku dając uczucie sytości. Zalecam szklankę 250 ml przed każdym posiłkiem. Wybierając wodę mineralną sprawdź etykietę, aby w litrze wody było nie mniej niż 50 mg magnezu i 100 mg wapnia.

4. Jedz ryby, najlepiej codziennie.

Mają kwasy omega 3, o których mówią w telewizji, są źródłem pełnowartościowego białka, są smaczne. Do wyboru: śledź, makrela, łosoś, halibut i wiele innych.

5. Przestań smażyć.

Wybierz inny sposób przygotowywanie potraw, w ten sposób zmniejszysz ilość tłuszczy dodawanych do smażenia, czyli znowu mniej kalorii. No i jak wiadomo smażenie jest niezdrowe.

Z każdego z w/w punktów można by zrobić kilkustronicowy artykuł, ale aby schudnąć nie potrzebujesz wczytywać się w badania naukowe, czy cytaty z podręczników dot. żywienia. Nie poruszyłem tematu odpowiedniej ilości białka, węglowodanów, tłuszczy, kaloryczności oraz wielu innych, ale jeżeli do tej pory gotowe burgery z marketu przepijałeś colą i najbliższe warzywom co jadłeś był ketchup to te proste 5 zasad będzie jak odkrycie Ameryki.

Jeżeli szukacie jeszcze łatwiejszego sposobu na schudnięcie, po prostu skonsultujcie się z dietetykiem, który przygotuje dla Was dietę lub skorzystajcie z diety pudełkowej (wtedy nie trzeba nawet gotować) i po kłopocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *